Slimák ako pomalý web

Prvý polrok bol pre mňa opäť náročný. Veľa som sa vzdelávala. Vytvorila som 2 veľké online kurzy. Potom prišlo leto a s ním prázdniny. Vedela som, že to nebude len o oddychu a zábave. Popri deťoch si plánujem čas tak, aby som sa venovala im a stíhala aj prácu a iné povinnosti. Mojou prioritou bolo zrýchlenie webu. 

Od pečenia oplátok ku správe webu

Leto som si po roku opäť vyhradila na údržbu a úpravu webovej stránky. Musím doplniť, čo je nové a odstrániť, čo už nie je aktuálne. Samozrejme, na pozadí webu je veľa drobností, čo musím robiť priebežne. Ale veci, ktoré momentálne nepálili, tie som odložila na neskôr. Tentokrát som sa do toho opäť zahĺbila a pracujem na tom, ako webovú stránku spríjemniť a zjednodušiť pre teba, návštevníka.

Jednou z vecí, čo ma škrie už dlhšiu dobu, je rýchlosť načítania stránky. Áno, uvedomujem si, koľkých to odradilo, že museli pomerne dlho čakať, kým sa dostali k hľadanému obsahu. Niektorí to aj vzdali a išli preč.

Preto som si tento mesiac odskočila od pečenia oplátok a od kurzov ku správe webu.

Hľadanie pomoci

Prvú webovú stránku som zverejnila pred rokom v júli 2022. Web som vytvorila spolu s mojím manželom a veľa si na ňom viem spravovať sama. Ale na niektoré veci sú moje znalosti prikrátke a preto som oslovila odborníka na slovo vzatého, Štěpána Trübenekra.

Štěpán je človek, ktorý si poradí so všetkým okolo webu:

  • Vytvorí web,
  • Urobí dizajn,
  • Vykoná kontrolu webu,
  • Optimalizuje ho,
  • Zrýchli.

Skrátka pomôže vám so všetkým, čo je spojené s webovou stránkou.

Zrýchlenie webu

Štěpána som oslovila s požiadavkou o pomoc pri zrýchlení webu. Na začiatku sme si ujasnili všetky náležitosti našej spolupráce a dá sa povedať, že v priebehu pár hodín bol problém vyriešený. Jeho prístup bol naozaj profesionálny. A aj napriek jeho vyťaženosti, bola jeho práca na mojom webe hotová veľmi rýchlo. Nebudem ťa zaťažovať podrobnosťami, aké úpravy urobil. Z pohľadu mňa ako zákazníčky je však jasné a najdôležitejšie, že vie, čo robí a robí svoju prácu rád a dobre.

Zrýchlenie slimáka webu

Kurzy pečenia oplátok nie sú len o pečení

Tento článok píšem preto, aby som ukázala, že kurzy pečenia oplátok nie sú len o samotnom pečení, ani o predaji. Je za tým množstvo práce, ktorá je skrytá. Ale je nesmierne dôležitá, aby všetko išlo tak, ako má.

Ak by si potrebovala pomoc s tvojou webovou stránkou, odporúčam ti Štěpána Trübenekra. Je to odborník a profesionál, ktorý ti prinesie web priamo pod nos :). Tak sa koniec koncov volá aj jeho projekt Web pod nos a rovnako webová stránka, kde môžeš nájsť ďalšie informácie a kontakt.